Gibalna skupina za odrasle
Skupinska izkušnja z integracijo plesno-gibalne terapije omogoča varen in zaupen prostor za soočanje z mavrico čustev, osebnih izzivov ter nezdravih vzorcev telesa, uma in duha.
Namenjena je vsem odraslim, ne glede na spol, starost in način življenja. Skupina daje varnost, močan skelet in motivacijo za raziskovanje s pozornostjo na telesna sporočila, omogoča dostop in soočanje s čustvi ter regulacijo težav.
SREČANJA v letu 2024: torek ob 19:30 – 21:10: 22. oktober / 5. november / 19. november in 3. december 2024 (v beli dvorani Plesnega Epicentra, Tbilisijska 59D).
Plesno-gibalna terapija je oblika pomoči z umetnostjo, ki je namenjena ljudem, ki želijo stopiti na pot osebne rasti in življenjskih sprememb, želijo izboljšati kakovost življenja, telesno in duševno zdravje in počutje. Prav tako vsem ljudem s težkimi življenjskimi izkušnjami in vsem, ki čutijo potrebo po psihofizični sprostitvi in umiritvi. Učinkovito prispeva k izboljšanju pozitivnega razpoloženja, dobrega počutja in telesne podobe, hkrati pa pomaga tudi pri obvladovanju negativnih simptomov, kot so depresija, anksioznost in osamljenost.
V ospredju je naše telo, ki ve in pomni in ki ga ne moremo spregledati. Med spontanim gibanjem se sproži nezavedni telesni spomin, ki prikliče različna občutja in podobe na katerih se razvija proces pomoči in podpore. Da bomo celi, svojo »drugo« polovico poiščemo najprej v sebi, skozi telo in gibanje, ki nas bo (iz)popolnila na vseh ravneh.
Kotizacija: 165,00 eur / 4 srečanja po 95 min
Skupino za odrasle vodi Neva Kralj, plesna pedagoginja, specialistka Pomoči z umetnostjo – plesno gibalna terapija, spec. The Ways of Seeing Method® (pristop dr. Suzi Tortora (v plesno-gibalni psihoterapiji utemeljen pristop za umetnostno terapevtsko delo z otroki in družinami)). Kraljeva je ustanoviteljica zavoda za plesno vzgojo, izobraževanje, pomoč z umetnostjo in prosti čas, Plesni Epicenter. Posveča se preventivi, podpori in pomoči skozi preplet različnih področji umetnosti ranljivim posameznikom in skupinam otrok, mladostnikov in odraslih. Kot strokovna sodelavka sodeluje tudi s pediatrično kliniko UKC LJ, v predšolskih oddelkih s prilagojenim programom, zavodom center Janeza Levca in inkluzivno vključuje otroke z različnimi izzivi v redne skupine. Deluje tako v zasebni praksi, kot v vzgojno-izobraževalnih institucijah in kliničnem okolju.